Sinemada Delirten 5 Hayvanlık


Pek çoğumuzun artık sinemada film izlemeyi bırakmasına sebep olan belli başlı hayvanlıkları bir başlık altında topladık. 

1 – Mısır yemem lazım!

WE0DRqN

Ömründe ilk defa patlamış mısır gören konu salağı, o 1 TL’lik maliyeti olmayan mısır kovasına 20 TL vermiş olmanın hırslı ile avuç avuç, dünyanın yarını yokmuşcasına mısır yemeye başlar… Burada inanılmaz olan, kişinin bu eylemi gerçekleştirirken bazı organlarını unutmasıdır. Salak evladım, salak çocuğum. Dudaklarını kullansana. O mısırı çiğnerken, ısırırken (Artık mısır tanesinin nesini ısırıyorsan. Sığırlıktan herhalde.) kapatsana o patlayasıca dudaklarını? Mecbur muyuz senin geviş getirme sesini dinlemeye?

 

2 – Bi’ twitter’ı kontrol edeyim.

829866

32 inç ekranlı son model telefonunun ekran parlaklığını biraz daha yükselt de evrenin diğer ucunda yaşayan varlıklar da farkımıza varsın. Cayır cayır ışık saçan o ekran ile ne halt ediyorsun belirsiz. Hayır, madem sosyal medya ile bu kadar mutlusun, sinemada ne işin var? Ha salak evladım? Ha gerizekalı çocuğum? Bana ne senin instagram’da takip ettiğin cıvırlardan? Konsantrasyonumu neden bozuyorsun? Efendim? Kapkaranlık salona güneş gibi doğdun, aferin. Alkışlar senin için…

 

3 – Sonra dedim ki Naciye sen çok şeysin…

anigif_enhanced-26705-1395235417-9

Konu salağı dünyanın sonunu getirebilecek bir sırra sahiptir ve bunu paylaşmak için filmin başlamasını bekler. Film başlar, o da başlar. Susmaz. Bakarsın, anlamaz. Bir daha bakarsın… Yine anlamaz. ¨Şşşşt!¨ yaparsın hırla, tınmaz. O ağzı doldurmak gerek…

 

4 – Aloo! Abi şimdi sinemadayım arıycam ben seni.

tumblr_m2y7ferD1J1qlrn9t

Çok önemli bir insandır o. Telefonu çaldı mı açılmalıdır. Arayan da mutlaka çok önemli bir insandır. Salondaki diğer 100 kişi bu iki önemli insanın telefon konuşmasına tanıklık etmek zorundadır. Ölsenize siz? Sanki dünya daha iyi bir yer olacak ölseniz?

 

5 – Huzursuz Bacak Sendromu

tumblr_lrijwtfOFG1r22325o2_500

Yine en sevdiğimizi, en sona sakladık. Bu şahıslar genelde arkanızda oturur. Rastlantısal bir biçimde koltuğunuzun arkasına tekme atmak suretiyle sizi sıçratmakla yükümlüdürler. Bilim insanları yıllardır süren çalışmalarına rağmen bu hareketin sırrını çözememiştir. Bu gereksiz insanların bir versiyonu da sizinle aynı sırada oturup sürekli dizini titretmek sureti ile aynı sırada bulunan 20 koltuğu sallayan modeldir. Kır dizini, ver eline.

Yön tuşlarıyla (← →) ceylan gibi sekebilirsin?