SALAK Birey Belirleme Kılavuzu


Ortamlar kalabalık… Hatta bazı ortamlar haddinden fazla kalabalık. Haliyle bu kalabalık içindeki salakları hızlıca teşhis etmek her sosyal bünyenin ihtiyacı… Size hızlı bir rehber şe’ettik. Buyurun efendim…

1 – ¨Anlatabildim mi?¨ yerine ¨Anladın mı?¨ diyorsa…

brilliant_zps354e7647

Çok sık rastlanan ve karşıdaki potansiyel salak bireyi kolayca tanımlamanızı sağlayan bir yöntemler içinde ilk sırada gelir. Bir şey anlatırken ¨Anladın mı?¨ diye bitirenle olmaz. O asla ¨anlatamamış¨ olamaz… Siz anlamamışsınızdır. Onun gözünde o en zeki varlıktır. Siz ise zavallı, açıklamaya muhtaç, algısı kısıtlı varlıklarsınız… Uzaklaşınız.

 

2 – Tokalaşırken kayan yıldıza dilek tutmak…

Look-at-me1

Tanıştırıldınız, iki medeni insan olarak tokalaşıyorsunuz. O da nesi? Kişi gözlerinize bakmıyor. Uzaklaşın. Salak. Eminiz. Evet.

3 – Kendini kanıtlama algoritması…

tumblr_m41rbcjsSq1qdm7rno1_500

Adını söyledikten sonra mesleki titrini belli edecek bir cümle kurmaya çabalıyorsa… Salaktır. Örneklendirmek gerekirse: ¨Merhaba… Ben Tankut. Aktörüm.¨ Söz konusu konu salağı kendini mesleği ile tanımlıyorsa bilin ki o sıfatı çekip aldığınızda bir birey bulamayacaksınız altında.

4 – Gücünü kanıtlama algoritması…

tumblr_na73sykdDT1qgx2ojo3_500

Kendini eş saydığı kişilere farklı, diğerlerine(?) farklı davranıyorsa… Hemen bunu da örnekleyelim… Sizinle gayet insani bir tonda ve gayet nazik konuşan konu salağı, garson geldiğinde ona aniden daha hükmedici, daha kalın bir ses tonu ile daha keskin bir dile geçiş yapıyorsa salaktır. Hatta gücünü, kendine cevap veremeyecek olan üstünde kanıtlamaya çalışacak kadar aptal biri ile neden zaman geçiresiniz ki? Kalkınız gidiniz. (3 House’lar grubundan geliyor… ¨İdiot!¨)

5 – Karşı cinse karşı zaaf…

SouthParkS11E14StanPuke

Yan masadaki kadını gördüğünde konsantrasyonu dağılan biri ile ne olacak? Bunun daha hayvan versiyonu, seninle tanıştığının 10. dakikasında arkadaşlarından biri hakkında senden bilgi almaya çalışan modeldir. Deneyiniz ve görünüz. Bu modele biraz yüz verirseniz, yarım saat dolmadan yalan samimiyetini enseye şaplak olacak kadar ilerletecek olan bu bünye gecenin bi noktasında ¨Kanka bu senin arkadaş çok sağlam yeaaa, bunu bana yapsak ya.¨ gibisinden yürüyecektir. Bu arabuluculuktan mutlu bir birliktelik doğacağını sanıyorsanız, salak olduğu kadar alkole de dayanıksız olan ortam salağı muhtemelen gecenin bir noktasında yukarıdaki görseldekine benzer bir olaya imza atacaktır. Sorumlusu olmak istemiyorsanız olaya girmeyin. Evet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

😉

Mecburi Özel Madde (Hahahah!) – Kamuya açık bir işte hata bulunca mal bulmuş gibi sevinenler…

condyricesmallpenis-condi-rice-small-penis-meme-tiny-dick-funny-lol
 
Admin İnsan der ki: Duyduk ki ergenlik bunalımını henüz atlatamamış bazı gençler, yazının domain uzantısındaki ¨tesbit¨ sözcüğünü görünce ego mastürbasyonu için fırsat bulmuş. Neymiş efendim, öyle mi yazılırmış? O ¨tespit¨ olacakmış. En iyisini o bilirmiş… Bize yazmayı öğretecekmiş…  Ve birkaç aşağılayıcı söylem daha… Güzel çocuğum, senin pipin küçük diye biz hazırola mı geçeceğiz? Ne bu gerilim? Ne bu varlığını belli etme çabası? Yanlışsa yanlış… Yaptık lan? Hata yaptık… Nedir yani? TRT mi lan burası? Zibidi?
 
İşte bu yazı tam da senin formatındaki tipler için yazıldı… Burada şöyle bir sorun göze çarpıyor. Bununla küfürle karışık dalga geçip, aşağılayarak komik unsuru yakalamaya çalışmak ile, 11-12 yaşındaki çocuğun dişlek arkadaşı ile ¨fare!¨ diye dalga geçerek çevredekileri güldürmeye çalışması arasında pek bir fark yok. Bize istediğinizi söyleyebilirsiniz. Benim öfkelendiğim şey böyle laf sokulması değil. Bu zihniyet. ¨Nasılsa bana cevap vermez, dur şuradan sallayayım da kendimi belli edeyim.¨ alt metni ile atıp tutanların ülkesi oldu burası. Karşıyız. Kalabalıksınız diye haklısınız sanmayın. Sadece boş adamlarsınız o kadar.
 
Hata mı buldunuz? Yazın. Düzeltelim. İyi yazdığınıza mı inanıyorsunuz? Başımız üstüne… Gelin, yazın. Seve seve paylaşalım. İyi niyetliyseniz, görelim. Kötü niyetliyseniz, üzgünüz… Kutunuzu açıyoruz, derdinizi zemine anlatıyorsunuz.
Ortalama bir günlük gazetenin içinde 20 tane yazım hatası olur da gıkınız çıkmaz ama yazılmış bir yazının domain uzantısında (ki onun da düzeltilmesi teknik olarak büyük zorluk yaratır, dağılan tüm linkler kırılacaktır.) galat-ı meşhur (açıklamaya kasamayacağım şimdi git araştır.) sayılabilecek bir durum yakalayınca mal bulmuş gibi sevinip, üstün dil bilginizi (tartışılır) zekanızın ne derece keskin olduğu ambalajına sarıp anında dalga geçme yoluna gidiverirsiniz. Yazıya birkaç madde daha yazacak olsak, muhtemelen seni özellikle işaret edecek bir şeyler seçerdik. Çünkü ortaya hiçbir şey koymadan ona buna atıp tutarak kendini önemli hissetmeye çalışanları sevmiyoruz. Bizımla değilsın.Bu dangalak yaşam formları dışında kalan okuyucular için… Biz burada bu yazım kuralları konusuna elden geldiğince dikkat ederiz. Ama çok da etmeyebiliriz. Eğlenmek için yapıyoruz demişiz. Büyük bir gerilime gerek yok. Bahsedilen ¨tesbit¨, ¨tespit¨ durumunu yazı yayına girdikten sonra fark ettik… Söz konusu düzeltmeyi yapmayı yazı yayına çıktıktan hemen sonra düşünmüştük. Ancak hatırı sayılır miktarda arkadaş yazıyı çoktan paylaşmıştı. Domain’de yapılacak bir değişiklik de bu linklerin tamamını kullanılmaz hale getireceği için, kimsenin rahatını bozmak istemedik. Bu hatanın da sorumluluğunu aldık.Son olarak… Bu ¨son¨ madde, ¨kızım sen duy, gelinim sen anla.¨ biçiminde genele bir mesaj vermek adına yazılmıştır. Burada yazanların; yazdığını, çizdiğini, söylediğini, bestelediğini, müziğini, resmini, fotoğrafını, kısacası ürettiğini açık gönüllülükle herkesle paylaşıyor diye samimiyeti sebebiyle savunmasız kaldığı düşünülen insanlara saldırarak kendini tatmin eden lüzumsuz tiplerin geneline cevap olmasını diliyoruz. Başınızı ağrıttık. Öpüyoruz.
Yön tuşlarıyla (← →) ceylan gibi sekebilirsin?