Köpek Sahibi Olmanın En İyi Yanları


Köpek beslemeyen bilmez, bir köpek hayatınıza girer ve hayatınız bir daha asla eskisi gibi olmaz…

1 – Yeni bir gölgeniz olur…

E29

Ev içinde sizi daima takip eden, bir gözü üstünüzden hiç ayrılmayan bir canlı vardır. “Yalnızlıktan” hoşlanmıyorsanız, bu sorun köpeğin kapıdan girmesi ile sona erecektir. Evet.

 

2 – “Ben eve gideyim…”

5pfoPmr

Diyelim ki bir yerdesiniz, kaçmanız gerek. Artık herkes tarafından kabul görecek bir mazeretiniz vardır. Gece boyunca fingirdeştiğiniz kişinin evindesiniz ve orada uyanasınız yok mu? Replik şu: “Aaa. Ben köpeği gezdirmeyi unuttum. Yemeği de yok!?”

Her zaman çalışır…

3 – Saat kurmayı unutmak tarih olur.

tumblr_n28gi7DVHQ1si7ew2o1_400

Köpekler dakik varlıklardır. Rutinlerini severler. Her sabah saat 10’da uyanmanıza alışmışsa, bilin ki 10.01’de yatağın üstünde olacaktır. Kalk. Tembellik etme. Parka gidin… Eline de bir kahve al. O park sana çok iyi gelecek. Neden diye soracak olursan, bunu da 6. maddede açıklayacağız.

 

4 – Kadınlar sorumluluk sahibi adamları sever.

yes

Açıklamaya gerek var mı? Kadınlar sorumluluk sahibi adamları sever. Şimdi dağılabilirsiniz. (Öyle değil…)

 

5 – Bir gün çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız…

Im-Pregnant-GIF

Denklem basit… Bir köpeğe bakamıyorsan, çocuk sahibi olmayacaksın. Bunu becerip beceremeyeceğini deneme yanılma yöntemi ile öğrenmek istemezsin diye düşünüyoruz?

 

6 – Yeni biri ile tanışmak kolaylaşır.

social

3. maddede seni neden parka gönderdik bir düşün? Köpek, yer yüzündeki en başarılı sosyalleşme aracıdır. (Hayır, instagram, whatsapp, facebook, twitter değil. KÖPEK!) Parklar köpeği ile yalnız bir hayat süren “tatlış” insanlarla doludur. Sen hedefi göster, köpeğin hemen gerekli altyapı çalışmasını çeşitli dil hareketleri ile sonuçlandıracaktır.  (Kızın ayağına işetmeyeceksin yani…) Tanışın, kaynaşın çocuğum? Abla “Aaaa ne tatlı! Sizin mi?” diye söze girmezse, sen “Sizinkinin de tüyleri ne parlakmış, hangi mamayı kullanıyorsunuz?” diye şeyedebilirsin. E daha ne yapalım kardeşim!? Kahveyi de mi biz ısmarlayalım. (Kızı kahve içmeye davet et, çevredeki evcil hayvan kabul eden kafeleri bildiğini varsayıyoruz.)

 

7 – Güvenlik önemlidir.

anigif_enhanced-buzz-8538-1383266605-0

Emin olun 110 kiloluk birinin 3 kiloluk bir pincher’dan koşa koşa kaçtığına tanıklık etmiş insanlarız. Cinsi, türü, boyu, sesi vs. fark etmez. Köpek her zaman güvenliğe katkıda bulunur. Kapının önüne bir “Dikkat! Köpek var.” tabelası asın bakalım. Çakalın biri gelip o kilidi kurcalıyor mu… (Çıkarken kapıyı kilitle. Salaklık etme. Bölge sakatsa, alarm da taktır.)

 

8 – Neş’e Muhabbet!

anigif_enhanced-buzz-20748-1387394162-2

Evde “daima” mutlu biri bulunur. Bak… İşte aynen yukarıdaki gibi. Evet.

 

9 – Sosyal Medyanın Yıldızı Olun!

giphy

Çok sevimsiz biri olabilirsiniz. Sorun değil… Köpeğiniz bu işi sizin için çözecektir. Üstelik onu maymun etmenize de aldırmayacaktır. Makarna süzgecini kafasına yerleştirin ve fotoğrafı çekin! Gelsin instagram’lar, layk’lar. (Bak yine sosyalleştiriyoruz seni. Hey de hey!)

 

10 – Tembellik Tarih Olur!

YTMC2z1

Pazar günleri yataktan çıkmadan günü bitirmekten mi rahatsızsınız? Bitti o iş. Çözdük onu biz.

 

Her şey bir yana, kedi, köpek, kuş, balık, penguen, ördek, tavşan vs. vs. vs… Evcil hayvan olan hayat, güzel hayattır. İyidir, güzeldir. Hayatınızı büyütür, güzelleştirir, ruhunuzu iyileştirir.

Unutmadan… Bir canlıyı “para ile” satın almayın. Bu işin boktan ticaretine dahil olmayın. Barınaklar muhteşem arkadaşlarla dolu. Her cins, her boyutta ve on numara arkadaşlar hepsi. Gidin, görün, birini kucaklayın, evinize dönün.

Öpüyoruz…

Yön tuşlarıyla (← →) ceylan gibi sekebilirsin?