Kadınları Etkileyen 9 Meslek Grubu


Hep bel altı vurmak olmayacak biraz da takdir etmek lazım. Erkeklerin bizim dışımızdaki uğraşları çok önemli. Beyler, nihayetinde işleriniz duruşlarınız, becerileriniz ekseninde bir gösterge oluyor ve bazılarınız bu konuda 1-0 önde başlıyorsunuz.

Ve hemcinslerim, şu an sevgiliniz ne yapıyor olabilir gözlerinizin önüne getirin. Haftaya olan su topu maçı için antrenmanda olabilir ya da ay sonu hesaplarını tutturmaya çalışıyor da olabilir… hangisini tercih ederdiniz?

Mesleği listede olmayan arkadaşlar çok da üzülmesinler çünkü bu tamamen benim kişisel fikrim. 100 kadına sormadım, 10 popüler cevap almadım. Elbet siz de birileri için hayata 1-0 önde başlayanlardansınızdır.

1- Aşçı

Şimdi durumu nazikçe nasıl açıklarım bilemedim. Aşçının malzemesine özenle dokunuşunu düşünün, kokladığını, tattığını. Bazen agresif hareketler ile  bir eti parçalarken ama tamamen kontrollü. Elleriyle malzemeleri karıştırdığını, eti marine sosu ile okşadığını, bir şeylerin güçlü elleriyle suyunu çıkardığını… sanırım daha nazikçe anlatamazdım. oh my…

 

2- Çiftçi

Toprakla ve hayvanlarla uğraşmak ciddi bir güç ve dayanıklılık ister. Çiftçi arkadaşları seksi yapan bu detaylar yanında üretici olmaları da son derece etkileyici bir detay. Kirlenmeyi de dert etmiyorlar…. Şimdi sevdiceğinizi çiftlik evinizin bahçesinde, çamurlu kotunun üzerine kareli gömleğini beline bağlamış olarak düşünün, topraktan vücudu biraz kirlenmiş… Düşündünüz mü? O adamı elinde balta bir kütüğü parçalarken düşünün şimdi de…. evet… eveeet…

 

3- Sporcu

Aşçı ve çiftçi tartışmalı olabilir ama bütün dünyanın kabul edeceği bir gerçek var onlar da sporcular. Gerçi vücutları dışında hiç bir artıları olmayabilir. Eye candy adam bakılmak için yaratılmış olabilir. Su sporları ve basketbol ile uğraşanları benim kişisel tercihim. Güzel bir sırt ve omuzlar… sonra buram buram feromon.

Gerçi en az seksi olanları da bu meslek grubundan çıkabiliyor mesela yağlı güreş, boks aman diyelim.

 

4- Yazar

Yazarlık ile iştigal eden beyefendiler gayet renkli olan hayal dünyası ile ilgimizi çekmeyi başarıyorlar. Yazar sevgilinizle,  hiç bir buluşma sıkıcı olmayacak her zaman anlatacak bir şeyleri bulacak ve bir meslek hastalığı olan “her şeyi” yazmak durumu sizinle ilgili hiç bir detayı atlamasına izin vermeyecek. Doğum gününüzü, sevdiğiniz rengi, kokuları, yerleri, hangi gün üstünüzde ne olduğunu hepsini bir yerlere not edecek sonra bu detaylardan hiç beklemediğiniz bir yerde, bir hikayesinde bahsedip size güzel sürprizler yapacak.

(Yazar övmeyeceğim bir gün, anlattığım ailevi olayları biriktirip aile soy ağacımı çıkartan deliden bahsetmeliyim)

Bu adam sizinle beraber kitap okuyacak, kitaplarınızın orasını burasını çizecek, seni seviyorum demenin farklı sözel yollarını bulacak, kelime oyunları ile aklınızı başınızdan alacak. Adam aşkın tarifini yapana kadar siz öbür tarafa geçmiş olacaksınız. Mor pantolon üzeri çiçekli gömlekler giymek, yuvarlak kemik gözlükler takabilmek adam için hiç zor olmayacak. Çünkü farklı!  Keşke dünya yazar olsa…

 

5-Mühendis

Mühendis türüyle yıllardır pek yıldızımız barışmamıştı, 28 yaşına gelmiş olmanın getirdiği olgunluk mudur bilemedim mühendis adamı takdir etmeyi öğrendim. Evet adam pempiş dünyalarımız için fazla düz. Yukarıda bahsettiğimiz yazar arkadaşa da hiç benzemiyor ama bu demek değil ki güzelliklerden anlamaz, rafine zevkleri olamaz.

Adamların her şeyi bozabilme daha sonra tamir edebilme yetenekleri var. Gayet analitikler mis. Zeka garanti olmasa da aptal değiller. Bi yerlerde “sabah daha zeki uyanmak istiyorsan bir mühendis ile uyu” diye bir şey okumuştum. Öyle bir şey olmuyor, denedim zeka cinsel yollarla bulaşmıyor ama yine de mühendis iyidir. (Bu gün biraz sevdiceği övelim mi?)

ps:  mühendis övmediğimiz bir gün, adamların çalışma tempolarından bahsedeyim size, neden mühendis bir sevgiliniz olmasın madde bir. (yine kendimle çeliştim)

 

6-Müzisyen

Biz kadınlar erkeklerin kendilerini bir şeye tamamen vermelerine deliriyoruz, müzik de öyle bir durum işte adamın aklını alıyor götürüyor, kendini seslere bırakıyor, o yoğun konsantrasyon hali çok seksi! Diğer yandan sürekli müzikal olarak sizi tatmin edecek bu yetenekli arkadaş, sürekli “bak bu nasıl olmuş, bunu yeni kaydettim şunu yeni yazdım” gibi şeyler. Backstage’de seks ya da büyük piyanonun üzerine uzanmak… Ya da bateri çalan bir adamı sadece izlemek gibi güzellikler. ah!

 

7-Psikiyatr / Psikolog

Bu adamların bu listede işi ne diye düşünebilirsiniz. Bir çok insan psikiyatrına ya da psikologuna aşık oluyor, bunun bazı açıklamaları var ama ciddi ve uzun şeylerden bahsetmeyeceğim size. Doktorun, hastasını kendisine aşık etmesinin pek etik olmadığı açık… Diğer yandan sokakta tanıştığınız doktorunuz olmayan bir psikiyatr sizi kendine rahatça aşık edebilir. Hislerinizi manipüle edebilir. İsteklerinizi farklı şekillerde algılamanızı, hatta farklı şeyler istemenizi sağlayabilir. Büyük haksızlık değil mi? Büyük haksızlık! Ama adamların sadece buna muktedir olması bile yeterince etkileyici değil mi?

 

8-Heykeltıraş

Plastik sanatların gönlümüzde ayrı bir yeri olan alanı, sanatçı değil özellikle heykeltıraş. Aşçı ile benzer sebeplerden seviyoruz kendilerini, malzeme ile kurdukları ilişki, onu yontmaları, kırmaları parçalamaları, kontrollü güçleri. Aynı durum marangozlar için de geçerli olabilir. Minik detaylar ile sabırla saatlerce ilgilenmeleri. Yaptıkları işe gösterdikleri özen… şimdi o ellerin sizin vücudunuzda dolaştığını düşünün… bi düşünün ama.

 

9- Dövme Sanatçısı

Dövme sanatçısı deyince ağzımız burnumuz kayıyor, nefesimiz kesiliyor. Dövme dediğimiz şey zaten bi kere çok çekici birşey bir de bunu yapan adamı düşünün. Muhtemelen vücudunda kendimize yaptırmaya cesaret edemeyeceğimiz  dövmeler taşıyor ve harika görünüyor. İnsanların vücuduna saatlerce minik minik detaylar çiziyor ve mürekkepleri ile dokundukları yerler insanlarla bir ömür kalıyor. Bunun çok subliminal bir tarafı yok mu?

 

BONUS: İşsiz

Hiç birini yapamıyorsanız işsiz kalmayı deneyebilirsiniz beyler. İşsiz erkeği seksi yapan detaylar başka bir yazının konusu olabilir ama şunu bilin ki kadınlar ev işlerinde başarılı erkeklere bayılıyor,  yemek hazırlayın, şarap seçin, akıtan musluğu onarın evde yalnız başınıza playstation oynayın. Dart atın duvarları delin. Abs’leri çalıştırın. Çocukları okuldan alın, ufaklığın altını değiştirmekte eşinizden daha başarılı olun.

Muhtemelen kadın türü olarak her alanda başarılı olmanızı istiyoruz. Bir de “eve geleyim üstsüz yemek yapıyor olsun” sonra “sabah işe giderken duşta beni bekliyor olsun” , “ben çalışırken tahrik edici mesajlar atsın”  gibi detaylar detaylar. İlgi görmek dayanılmaz, işsiz erkeğin de ilgi göstermek için bol bol zamanı var:)

 

Yön tuşlarıyla (← →) ceylan gibi sekebilirsin?