Her Ofisin Olmazsa Olmazı 10 Kadın


Size ofisteki arkadaşlarınızdan bahsetmeye karar verdim. Buyurunuz her ofisin olmazsa olmazı 10 kadını, bir de ne kadar sinir bozucu oldukları ile ilgili kanaat notumu verdim. Bakın bakalım ne kadar sinir bozucusunuz.  

 

1- “Düğünüm var” Beril

Sinir Bozma Oranı: 6/10 Yakında (tam 1 yıl sonra) düğünü olacak Beril, sürekli pinterestte, saç, duvak, gelinlik, davetiye, pasta, dekorasyon araştırması içindedir. İlerleyen zamanlarda gelinlik provalarına gidecek, organizatörlerle kavga etmeye başlayacak, ofiste çığırından çıkacak ve çığrımızdan çıkaracaktır. Düğüne bir hafta kala gelinliğinin başına bir şey gelecek bütün günü ofiste ağlayarak geçirecektir. Beril, ancak sevdiceği tarafından sinirlerinin alındığı balayı sonrasında normal yaşamına dönecektir. Fakat meşaleyi  Seda’ya devredecektir.

Nasıl başa çıkılır?
Düğün hazırlıkları boyunca sinir krizleri geçiren hatunumuz işleri fazlasıyla aksatacaktır. Arkasını toparlayacak 3-5 kişi lazım gelmekle beraber, organizatörlerle, çiçekçiyle, catering firması ile yaptığı bütün kavgalarda cevap; “Evet haklısın Berilim!”dır. Haberiniz ola.

 

2- “En Çok Ben Çalışıyorum” Nilüfer

Sinir Bozma Oranı: 7/10 Nedense Nilüfer’in işi hiç bitmez, en çok onun işi vardır, öğle yemeğinde yaptığı işleri anlatmakla meşgul olduğundan iki dedikodu yapamadan öğle aramız biter. İş yerinde yaptıkları biter dün gece evinde yaptığı işleri de anlatır. “8’de eve geldim, çamaşır, ütü…” Çok çalışmaktan 40 yaşına gelse de çocuğu olmaz. Kesinlikle en iyi iş arkadaşı değildir.

Nasıl başa çıkılır?
“Evet canım… çook.. çok zor evet… evet en çok sen çalışıyorsun, evet…”

 

 

3- “Haydi Bi’ Selfie” Ceyda

Sinir Bozma Oranı: 5/10 Ceyda’nın en önemli görevi ofis anılarını toparlamaktır. Sabahtan giyinir süslenir, gün boyunca orada burada, onunla bununla selfie çeker. “Ayşe X raporlamalarını bitirdiğinde”, “Alican ile Cuma mesaisi”, “Çağdaş, yeni event bildirdiğinde ben :(” başlıkları ile her tür sosyal mecrada paylaşılır bu fotoğraflar.

Nasıl başa çıkılır?
“Ceyda hayatım bu gün çok bakımsızım.” o da olmadıysa taglediği fotoğraflardaki tagi kaldırın direkt mesaj.

 

4- “Çöpünüzü çatacağım.” Elif

Sinir Bozma Oranı: 7/10 Elif’in onu buna ayarlamakta üstüne yoktur. Yeni gelen herkesin CV’sini görür, sosyal mecralarda nerede, ne yapar, kimle takılır, nerelere gider araştırır, parfümünden ayakkabı markasına analiz eder, veritabanındaki diğer bilgilerle karşılaştırır ve %50 üzerinde uyum varsa MATCH! Hadi hayırlısı.

Nasıl başa çıkılır?
Elif’e kendiniz hakkında  fazla bilgi vermeyin.

 

5- “Ay duydun mu ne olmuş?!?” Eda

Sinir Bozma Oranı: 2/10 Ay en sevdiğimiz arkadaş! Kim kocasıyla kavga etmiş, kim deniyormuş da çocuğu olmuyormuş, kim sevgilisiyle yaz tatilinde nereye gitmiş hepsi Eda’da! Öğlenleri kahveyi kaptığımız gibi yanındayız iyi ki varsın Eda! Gıybet en sevdiğimiz.

Nasıl başa çıkılır?
Eda’ya da pek bişi anlatmayın.

 

6- “Kulaklıklarımla arama girmeyin” Fırıncının Kızı

Sinir Bozma Oranı: 4/10 Ofiste kulaklıklarını takıp herkes ile bağlantısını kesen kızdır. Ne geyikler ile ne de kavgalar ile ilgilenir. Öğle arasında zaten dedikoducu Eda ona her şeyi anlatacaktır. “Haydi bi Selfie” Ceyda’nın fotoğraflarında kulaklık ile çıkmıştır.

Nasıl başa çıkılır?
Biraz pasif agresif olan kıza bulaşmayın gitsin.

 

7- “Aşk Yenideen” Nesrin Hanım

Sinir Bozma Oranı: 2/10 Nesrin Hanım, 50’lerinin ortasında tekrar aşk yaşamaktadır, yüzünde açan güller sebebiyle haset içindeyiz. Kendisi için çok mutlu olmakla beraber onu öyle gördükçe tuvalete kaçıp kaçıp makus kaderimize ağlamaktayız.

Nasıl başa çıkılır?
Burada sorun Nesrin Hanım değil, Nesrin Hanım’ın mutluluğunu bizim yaşayamıyor olmanızdır. Nesrin Hanımın “darısı başınıza” dileklerine içten bir “inşallah” çekip işimize geri dönüyoruz.

 

8- “Biz yine ayrıldık!” Zeynep

Sinir Bozma Oranı: 8/10 Ah Zeynep ah.. “Artık cidden ayrılsa da bu zırlamaları bi kere çekip kurtulsak” dediğimizdir. Zeynep her pazartesi sevgilisiyle ayrılıp, Salı barışandır. İlişkileri diyete başlamak, diyet bozmak tadında kavrulmaktadır. Biz Zeynep’in yarın Volkan’la barışacağını biliriz ama Zeynep öğrenememiştir. Pazartesi sendromunu coşturandır Zeynep. Bütün dileğimiz Zeynep’in Volkan’dan ebediyen ayrılmasıdır. Volkan’ın yatağına kız sokmayı bile düşündük… Daha ne olsun.

Nasıl başa çıkılır?
Önüne bir paket çikolata ve mendil atıp kaçın.

 

9- “Ben bu işi yapmasam buralar hep mandalina tarlasıydı” Feride

Sinir Bozma Oranı: 9/10 Feride bir yapar bin övünür. Bizi, şirketi hatta dünyayı bile Feride kurtarmaktadır da biz bir türlü takdir edemedik. Herkesini işine karışır, herkesin işini kurtarır. Ego sıralamasında “id, ego, süper ego, feride egosu” vardır. Ona sormadan iş yaparsak, işimiz yolunda gitmez (o nasıl oluyor cidden ya?). Ünlü patronlarımızın ünlü soy adını sonuna kadar hak ettiğini düşünüyoruz. Feride olmasaydı siz olamazdınız.

Nasıl başa çıkılır?
“Harikasın Feride, iyi ki varsın Feride, sen olmasaydın ne yapardık Feride?”dir.

 

10- “Ama her işi de bana yıkıyorlar” Aysun

Sinir Bozma Oranı: 8/10 Herkes’in “Aysuncuğum”udur Aysun. Çünkü herkes ona iş yıkar. O da sevilmek için yapar, kimse yine de sevmez, sahte sahte teşekkür eder. Aysun bir gün sevilmek için herkesin işine koşmaya devam eder. Arada sırada isyan eder. İsyan ettiğinde kimse yine aldırmaz. Kendine gelmesi için 2 gün verilir, 3. gün yine “Aysuncuğum şuna bir el atıversen” olur. Aysun’un acı dolu iş hayatını dinlediniz.

Nasıl başa çıkılır?
Sızlanmaya başladığı anda “sen de haklısın hayatım” deyip iki gün ara verip sonra 3. gün yine yardım isteyebilirsiniz.

Yön tuşlarıyla (← →) ceylan gibi sekebilirsin?