Ev arkadaşıyla yapmak istenen ama her defasında hüsranla sonlanan 8 olay


 

Neredeyse herkes bir dönem evde arkadaşlarıyla birlikte yaşamıştır. Birlikte yaşanılan zaman boyunca hem zor hem de güzel zamanlar geçirmişizdir. Ama biz sonunda ” hohahao aynen lan böyleydik ağbii yeaa ” diyin diye zor olan durumları ele alalım dedik.

1- Temizlik:

giphy

Arkadaşlarla birlikte temizlik yapmak istiyorsanız, işiniz tamamen şansa kalmıştır. Kimse hiçbir zaman uygun değildir veya sürekli yorgunlardır.

 

2- Tatil planı:

giphy (1)

Her zaman arkadaşlarla yapılan ve uygulanamayan bir tatil planı vardır. “Bu sene şuraya gideğk ağbiii yaaa” denir ancak olay tv karşısında karpuz yenerek sonlanır.

 

3- Partileme:

giphy (2)

Evdeki erkek arkadaşların en büyük yanılgılarından biri de “kız kaldırırım” düşüncesi ile partilere gitmektir. Her seferinde “ ağbi bu sefer tamam bu iş” diye gidilir ancak sap oldukları için alınmadıkları partilerden, türkü barlara geçerek yarınlar için hayaller kurulur.

4-  Aşık olmak:

giphy (3)

Ev arkadaşınızın, en yakın arkadaşına aşık olduğunuzda “söylesem mi, söylemesem mi?” tribine girersiniz ki, o kişinin sevgilisi olduğunu öğrendiğinizde oluşan durum baya bi vahimdir

 

5- Fatura ödeme:

robert_downey_jr_sasrmak

Ev arkadaşlarınızla yaşadığınız en büyük problemlerden biri de faturadır. Olay maddi değil de, tamamen keyfi sorundur. Ne zaman elektrik veya internet kesilse ozaman kıyamet kopar. Olay, faizin ödemeyen arkadaşa ödetilmesiyle, bir daha ki kesintiye kadar kapanır.

 

6- Yemek yapma:

Evdeki en büyük sorunlardan biride yemektir. Yemek mi yapılmalı yoksa dışarıdan hazır mı sipariş verilmeli? Bu iki bilinmez sorun arasında gidip gelirken saatin nasıl aktığını anlamayabilir, açlıktan ölebilirsiniz.

giphy

 

7- Tuvalet, banyo sırası:

Eğer evde 1-2 kişiden daha fazla kişi kalıyorsanız, başınıza daha sık gelebilecek bir durum. Siz tam tuvalete gitmeden önce arkadaşınız gider ve saatlerce çıkmayarak sizi kapıyı kırdırtacak duruma getirir.

giphy2

 

8-  Bulaşık yıkama sorunu:

Bu sorunu temizlikle birlikte tutmuyoruz, çünkü bu başlı başına cinnet geçirme sebebi. Mutfağın temizlendikten 5 dakika sonra yeniden kirlenmesi sizi çıldırtacak noktaya getirebilir.

gifbulaşık

Yön tuşlarıyla (← →) ceylan gibi sekebilirsin?