Bir Kadın Seni Neden Terk Eder?


Aşk, karmaşık ilişkiler yumağına verilmiş kısa bir isim gibi… Olay bazen öyle karışık ki, anlayabilmek için fal bakılır, burç yorumları ezberlenir, çeşitli taklalar atılır, uykusuz geceler geçirilir, şehrin en güzel mekanları talan edilir, her türlü içki içilir, güçlükle bir taksi bulunur da eve gelinir… Bu sefer er kişilere kolaylık sağlamaya çalıştık… Elden geldiğince bir kadının terk etme nedenlerini toparladık. Afiyet olsun.

1 – ¨Sen asla değişmeyeceksin!¨

tacELeQ

Bir kadın, seni sen olduğun için sever, değişmiyorsun diye gider. Kısa, öz. Net.

 

2 – ¨Sen artık benim tanıdığım adam değilsin.¨

anigif_enhanced-25949-1414783002-1

Diyelim ki nazlı yarin istekleri doğrultusunda değiştin, güzelleştin, böyle bi garip bir şeyler oldu sana… O zaman da başına gelecek olan şöyle bir şey olabilir. Nazlı yar (¨Nazlı¨ opsiyoneldir.) karşına geçer ve ¨Ama sen çok değiştin. Artık benim sevdiğim adam değilsin.¨ der… Yine gider. Kısa, öz. Net.

Buradaki kıllı durum, gittiğinde yokluğuna alışmaya çalışmanın yanısıra bir de kendini tanımaya çalışacak olmandır. Kolay gelsin. Ayıkla pirincin taşını şimdi. (Ne? Pilavı o mu pişiriyordu? Ahahah. Bil bakalım bir süre her önüne konduğunda salya sümük ağlamaktan korkacağın yemek ne olacak?)

 

3 – Bir halt yemişsindir…

MeanPointlessGarpike

Bir halt yemişsindir. Gider. Giderken sana da nedenini söylemez. Seni kendi kendine düşman eder, öyle gider. Sen kendini döver durursun… Uzaktan izler. Akıllı varlıktır kadın. Polemiğe girmez, oyar.

 

4 – Canı ister, gider.

tumblr_mojq9wc4IL1rjrg5yo2_500

Saçından memnun olmadığında 4 saat kuaför koltuğunda oturup boyatan, sonra her ay dipten gelenleri toparlamak için 3 saat daha kuaför koltuğunda oturan bir varlığa senin yokluğunun acısı olsa olsa 10 dakika koyar. Ne sandın? Canı isterse gider. Öyle. (Joffrey’in dayak yemesini seviyoruz.)

5 – Ama arkadaşlarım…

go-fuck-yourself

Arkadaşları seni sevmez… Gider. Arkadaşlarına sevimli görüneceğim diye hiç boşuna maymun etme kendini. İhtiyaç durumunda oturulan dedikodu masalarında senin arkandan ¨Ben aslında anlamıştım da sen çok mutluydum, sana söylemek istemedim.¨ diye yengeye gaz verecek bir kankası her zaman bulunur.

 

6 – Bu ilişki nereye gidiyo Hamdi?

772371

Bu sorunun hayırlı sonuçlandığı henüz görülmemiştir. İki ihtimal vardır, ilişki ablanın kafasında nihayete(?) ereceği zamana gelmiştir, seçenekler ise kısıtlıdır. Yani ya yüzüğü parmağına, ya sepeti koluna takacaksındır. Gördüğünüz gibi yine kısa, öz, net. Yengenin yaşına göre bu sohbetin içine ¨biyolojik saat¨ falan karışabilir. Geçmiş olsun.

 

7 – Annem diyo ki…

chris-rock-huh-face

Eğer son derece gıcık bir tip değilseniz, anneler genelde uzlaşmacı tiplerdir. Bu ¨Annem diyo ki…¨ diye başlayan cümleler bilin ki öptüğünüz dudakların bağlı bulunduğu kafada yeşerdi. Ama size böyle servis edilmesine karar verildi. Bu yüzden boşuna bilenmeyin teyzeye… ¨Ama şekerim neticede her buluştuğumuzda annenle sevişmiyorum değil mi?¨ diye cevap vermeyin, kaybedersiniz. Uzatmayın. Tutmayın. Bırakın gitsin.

 

8 – Hayatımda bi ilişki istemiyorum…

trth

Başka birini buldu. Hatta muhtemelen başka biri ile birlikte, ama ¨aldatan kadın¨ olmamak adına hızla rütbeni sökmesi lazım. O yüzden telefonda ¨Konuşmamız gerek¨ der demez kapında bitti. Sen farkında değilsin, o daha lafa başlamadan evinin anahtarını sehpanın üstüne koydu. Bırak gitsin.

 

9 – Biz Erkut’la sadece arkadaşız…

Massive geared steam locomotive in West Virginia

Bu Erkut’lar da hiç bitmez. (İsim opsiyoneldir.) İlginçtir, her tartışmanızdan sonra Erkut’un sevgilinizle aynı mekandan check-in yaptığını görürsünüz. Dert ortağıdır, sırdaştır Erkut. Ama ne ilginçtir ki bir türlü sizinle tanıştırılmaz bu Erkut. Tanıştırıldınız diyelim, bilin ki orada çok cesur bir abla söz konusudur. Kaçın. Ha… Bu arada. Hırslanmayın. Erkut, Levent, Deniz, Fırat, Yağmur, Ebru vs. fark etmez, kadın zeki varlıktır. Yalan söyleme konusunda ortalama bir erkekten çok daha yeteneklidir. Kıskançlık edip, triplere girip kendinizi küçük düşürmeyin. Gidesi varsa gidecektir zaten. Öpün, tokalaşın, gönderin. (Gidince zırlayabilirsiniz tabii. Ama karşısında kendinizi bozmayın. Ne gerek var yani?) Ayrıldıktan sonra üzgün eski sevdiceği teselli eden prenstir Erkut. Tazyik Erkut. Bastır Erkut! Görselde ayrıldığınız gece Erkut, temsili… (Ahahah. Hırslandın değil mi? Hırslanma ama… Olur böyle şeyler.)

 

10 – Heyecan tükendi yaaaani….

tumblr_lwmhbyMr5b1qgcs8j

En korkunç ayrılık nedeni. Hiç kurcalamayın. Sevişemiyorsunuzdur. Abla daha fazla vakit harcamamaya karar vermiştir. Bu arada sevişemediğinizin farkına başka biri ile sevişerek varmış olma ihtimalini düşünmeyin bile. Hem öyle olsa bile şu saatten sonra ne değişir? Giden gitmiştir. Öğrenmenin yaşı yok. (Hayır… Porno video sitelerine gömül demiyoruz.) Sen de biraz gayret göster canım aaa… Geliştir biraz kendini. (Hayır. Oranı değil.)

 

Yön tuşlarıyla (← →) ceylan gibi sekebilirsin?