Bir Adamın Sevgiliden Duyunca Kaçması Gereken 10 Söz


Eğer bir gün sevgiliniz karşınıza gelip, bu sözlerden birini söylerse kaçmak için hazırda bir bahaneniz olsun.

1 – Konuşmamız gerek (a.k.a. konuşmalıyız.)

tumblr_lvcp6guQ2p1qz7o2oo1_500

Bu ¨Konuşmamız gerek…¨ sözünün ardından iyi bir şey çıktığı henüz görülmemiştir. Kaçınız, kaçınınız. (Gerçi nereye kaçıyorsun yani…)

 

2 – Nerdesin?

08ce4b325a73454ea7c96f3f7471bea7

Bu soru kritiktir. Bu soru sorulmuşsa, bilin ki bir halt yiyorsunuz. Yemiyorsanız bile yediğiniz düşünülüyor. Bu noktada bir halt yemiyorsanız bile yemeyi seçebilirsiniz. Nasılsa olsa bir halt yediğiniz düşünülmüş değil mi? Neden olmasın? İki seçenek var, ya adam gibi nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı söyleyeceksiniz ya da; ¨Neredesin aşkım? Buradayım aşkım…¨

 

3 – Annem diyo ki

Deal-With-It

Bu annelerin sizi gülümsetecek bir şey söylediği henüz görülmemiştir. Bir laf anne tarafından pişirilmiş ve sevgili tarafından servis ediliyorsa bilin ki altından bir şey çıkacaktır. İyi ihtimalle evdeki buzdolabını bir yerden bir yere taşımanızı isteyeceklerdir, kötü ihtimali ise hayal gücünüze bırakıyoruz.

 

4 – Annen diyo ki

737287

Anne ile sevgilinizin tanışıklığı ve arkadaşlık geliştirmesi başınıza gelebilecek nahoş durumlardan biri olabilir. Anne kişisi, hoşunuza gitmeyecek her şey için sevgilinizi elçi atayabilir. İlişkiyi 2. Katip seviyesine de çekemeyeceğiniz için…. Evet. Anladınız onu siz.

 

5 – Alican, Ebru’ya evlenme teklif etmiş!

internallyscreaming

¨Ben o Alican’ın…¨ diye başlayan cümleyi yutun önce. Onu kimse duymamalı. Kimse! Bu cümlenin ardından muhtemelen o evlenme teklifinin yapılışı sırasında gerçekleşen sıradışı aksiyonu dinlersiniz. (Alican’a içinizden sövmeye devam edebilirsiniz.) Alican insanı, 2000 kalp şeklinde balon göğe yükselirken, uzaklardan süzülüp gelen beyaz bir güvercinin gagasından aldığı yüzüğü Ebru’ya uzatmıştır muhtemelen. Buradaki mesaj ve sohbetin evrileceği nokta nettir: ¨Bu ilişki nereye gidiyo’ aşkım?¨ (Ayıkla pirincin taşını aşkı…)

 

6 – Ebru evleniyomuş!

7308534

Alican insanı evlenme teklif etmişse ve o sarsıntıyı atlatmayı başarmışsanız devamında Ebru ve Alican’ın düğün merasimi polemiğine gelirsiniz. O düğün hazırlıkları sırasında Ebru’dan gazı alıp alıp gelen sevgili ile yapacağınız bilumum tartışmalar ise başka bir yazının konusu. Alican yine eşeğin kulağına suyu kaçırmış, mükellef bir ada kiralamış ve üstüne helikopterlerle gül yaprağı yağdırmıştır. Yok artık ¨yaprak¨ Alican!

 

7 – Ebru’lar Venedik’e gidiyormuş!

703372

Ebru opsiyoneldir, ama kafalar karışmasın diye aynı isimden yürüyoruz. Ebru ile Alican Venedik’e gidiyordur. Büyük sorun var. Anlatamazsın ¨O içine ettiğimin Venedik’i o kadar sıkıcı bir yer ki. Yarım günde her tarafına girer çıkarsın.¨ desen inandıramazsın… ¨Kızım orası 48 saatte biten bir şehir ne yapacağız orada 1 hafta turda?¨ derseniz alacağınız cevap ¨Tam bir öküzsün! Hiç romantik değilsin!¨olacaktır…  Yok… ¨xxy tur’un paketi varmış, kişi başı sadece 989 yüroymuş…¨ falan filan…  Çarp ikiyle… 989 x 2 = AAAAAYI!

 

8 – Kızkardeşim nişanlanıyor!

tumblr_lz27s2X2VM1qmzfpgo1_500

Sevgilinin kendinden küçük bir kız kardeşi varsa ve nişanlanıyorsa… Uzun uzun anlatmaya gerek yok çocuğum. Sıçtın!

 

9 – Bu ay gecikti… (sıç!)

tumblr_n5bfhwnnt61rfduvxo1_500

Yine sıçtın.

 

10 – Alican Ebru’ya tek taş almış.

tumblr_lwa85iH9YG1r8qaslo1_500

Yeter bu Alican’dan çektiğiniz, ya herifi bir kenara çekip dövün, ya da Ebru ile yatın. İkisi de çözer. Hatta ikincisi öyle bir çözülme yaratır ki sonuca siz bile şaşırabilirsiniz…

 

Bonus – Şunun adını koysak… Biz neyiz Alican?

avengers-3

Duş başlığıyız, tuvalet kağıdıyız, tencerenin dibine yapışmış iki makarna tanesiyiz bebeğim. Ama lutfen ¨sözlü¨ falan olmayalım. Birbirimizden kavlamayalım.

Yön tuşlarıyla (← →) ceylan gibi sekebilirsin?