Bayram ziyaretlerinde sizi darlayan 8 tip


Bayram tatilleri, senenin en önemli günleridir ve insanlar bu günlerin heba olmaması için uzun uzun plan yaparlar. Ancak kimse çevresinde olup, güzelim tatil günlerini baltalayacak kişileri göremez. Biz de PatDiye! olarak, sırf okuyucularımızın bayramı heba olmasın diye çevrenizdeki dikkat etmeniz gereken kişileri listeledik:

1- Telefon fetişi olan tipler:

 

telefon_simpsons

Bu tip insanlar daha çok büyük amcalar, teyzeler ve halalardır. Günde sonsuz kere arasanız bile, karşılaştığınızda hiçbir zaman aramadığınızı, onların yaşça büyük olduğunu ve bu görevin küçüklere ait olduğunu söyleyerek sizi hayattan bezdirirler.

 

2- Sabahın köründe uyandıran tipler:

 

uy

Bayram demek tatil, dinlenmek ve kafa dinlemektir sizin için. Ancak gittiğiniz akraba ziyaretinde bırakın dinlenmeyi daha da yorulursunuz. Geceleri muhabbet için geç saate kadar oturtan veya Güneş’in bile doğmak için üşendiği bir vakitte uyandıran tipler mevcuttur herzaman.

 

3- Yoktan var olan tipler:

 

ısın

Bu tür insanları bayram harici hiçbir zaman görmezsiniz. Ancak bayramın gelmesiyle, yoktan varolmuşçasına ortaya çıkarlar ve 40 yıldır hergün görüşüyormuş gibi muhabbet edip, ağızlarına kürekle vurdurtcak kadar konuşurlar.

 

4- Soru soran tipler:

 

shut

Bu insanlar çoğunlukla gittiğiniz akrabalarınızın komşularıdır. Sizi boş yakaladıkları an da, bir dahaki bayrama kadar yetecek dedikoduluk malzemeyi ağzınızdan almaya çalışırlar. Öyle sorular sorarlarki, siz bile “ulan ben bunu yapmışmıyım gerçekten?” diye kendi kendinize söylenebilirsiniz. Aman dikkat!

 

5- Sürekli yemek öneren tipler:

 

yemek

Bu tipler çoğunlukla yaşlı teyzelerdir. Bu teyzeler sizi kafaya almak için sürekli yiyecek birşeyler verirler. Siz verdikleri yemekleri yerken de 4. Madde de ki tiplere dönüşüp, tüm yaşam gücünüzü sömürebilirler. Bu tiplere 2x aman dikkat!

 

6- Soğuk tipler:

 

ciddi

Bu insanlar, en büyük darlamatörlerdir. Akrabanız bile olsa öyle soğuk ve mesafelilerdir ki “ulan ben nereye geldim?” dedirdir insana. Eğer böyle bir ortama gidiyorsanız, yanınıza oyalanacak birşeyler alsanız iyi olur.

 

7- El fetişi olan tipler:

 

öpmek

Bu amca ve teyzeler ellerini öptürmeye bayılırlar. Siz bu kişilerin çekim alanlarına girdiğiniz anda el uzatılır ve öpülmesi beklenir. Çekirdek aileyseniz sorun değil, ancak akrabalarınızla toplu bir şekilde apartmanda yaşıyorsanız veya sülalecek köye falan gittiyseniz el öpmekten dudaklarınız kuruyabilir. Dikkat edin ve yanınıza nemlendirici alın.

 

8- Hesap makinasıyla gezen tipler:

 

hesap

Bu tip kişiler, sürekli bayramda gelecek nakit akışını hesap ederler. Sürekli kıyıda köşede aldıkları harçlıkları hesaplayıp daha fazla nasıl kopartsam diye burnunuzun dibinden ayrılmazlar.

 

Yön tuşlarıyla (← →) ceylan gibi sekebilirsin?